Articole cu eticheta ‘‘senori’’

Tragere si ore Etapa III Muntenia

Etichete: , , , , ,

Ora 09:00

  1. Spataru George – Toropoc Florin
  2. Dragne Iulian – Buzamet  Adrian
  3. Ionescu Danilo – Munteanu Ion
  4. Popa Andrei – Constantin Cosmin
  5. Bularda Laurentiu – Gheorghita Niculae
  6. Bratu Bogdan – Nedelea Alex
  7. Balas Vladimir – Popescu Cristian
  8. Musat Isidor – Simion Ionut
  9. Moraru Dan – Petre Nicolae
  10. Dodoc Tudor – Trandafir Catalin
  11. Modoran Cosmin – Bratu Valentin
  12. Birarutu Marius – Ionescu Vlad
  13. Voiculescu Ciprian – Moldoveanu Victor
  14. Constantin Razvan – Marcoci Alexandru
  15. Toma Bogdan – Obrete Alin
  16. Grigorescu Bogdan – Voinescu Alexandru
  17. Ionescu Cristian – Simionescu Maximilian
  18. Lungu Razvan – Ion Gabriel

 

Ora 10:00

  1. Dumitrescu Catalin – Popescu George
  2. Straticiuc Mihai – Meila Silviu
  3. Ciocan Madalina – Oprea Cristian
  4. Tudor Mihai – Damian Mihai
  5. Stanciu Andrei – Ionescu Alin
  6. Cristea Ovidiu –
  7. Balas Alexandru –
  8. Minca Anrei –
  9. Ciachir George –
  10. Calesu Alexandru –
  11. Melkonyan Babken –
  12. Braga Robert –
  13. Ungureanu Aurelian –

 

Ora 11:00

  1. Toader Marian

 

Etapa III a Campionatului National (Bila 9)

Etichete: , , ,

A treia etapa de Campionat National 2013 va avea loc pe 18-19 mai 2013 si se va disputa simultan in toate cele 6 zone active dupa cum urmeaza:

Ardeal Nord – Daemi Biliard Club

Ardeal Sud – Club Arta Brasov

Banat – Club Black Box Timisoara

Dobrogea – Club Lake View Constanta

Moldova Nord – Club Coopers Iasi

Muntenia – Club Oxygen Bucuresti

Cei care participa in afara zonei Muntenia sunt rugati sa ia legatura cu observatorii federali, organizatorii sau clubul gazda pentru mai multe detalii.

Pentru zona Muntenia:

Etapa va avea loc in Club Oxygen cu incepere de la ora 09:00. Inscrierile se fac pana joi 16 mai la Oxygen  si la sediul federatiei, plata cash sau prin banca ( cu trimiterea copiei platii pe email office@frbiliard.ro ). Tragerea la sorti va avea loc pe 17 mai ora 17.00, iar programul complet va fi afisat pe site si pe facebook.

Incepand de luni 13 mai nu se mai fac vizari, inscrieri noi pentru aceasta etapa.
Se va juca bila 9, primul la 5 / 7 /9 , piramida dubla pana la primii 8/16. Numarul de jocuri poate fi modificat in functie de numarul de jucatori sau programul GSP TV.
Atentie mare la echipamentul de concurs, evenimentul va fi televizat ! Tricou polo uni, pantaloni negri, pantofi de culoare inchisa!

Etapa se tine doar pentru categoria SENIORI, etapa III juniori urmand sa se desfasoare la o data ulterioara. Fetele si juniorii care doresc sa participe la seniori se pot inscrie achitand taxa de concurs de 30 ron.

Etapa II a Campionatului National (bila 10)

Etichete: , , , ,

A doua etapa de Campionat National 2013 va avea loc pe 27-28 aprilie 2013 si se va disputa simultan in toate cele 6 zone active dupa cum urmeaza:

Ardeal Nord – Daemi Biliard Club

Ardeal Sud – Club Arta Brasov

Banat – Club Coda Vinci Resita

Dobrogea – Club City Billiards Constanta

Moldova Nord – Club Coopers Iasi

Muntenia – Club Sereno Bucuresti

Cei care participa in afara zonei Muntenia sunt rugati sa ia legatura cu observatorii federali, organizatorii sau clubul gazda pentru mai multe detalii.

Pentru zona Muntenia:

Etapa va avea loc in Club Sereno cu incepere de la ora 09:00. Inscrierile se fac pana joi 25 aprilie la Sereno si la sediul federatiei, plata cash sau prin banca ( cu trimiterea copiei platii pe email office@frbiliard.ro ). Tragerea la sorti va avea loc pe 26 aprilie ora 17.00, iar programul complet va fi afisat pe site si pe facebook.

Incepand de luni 22 aprilie nu se mai fac vizari, inscrieri noi pentru aceasta etapa.
Se va juca bila 10, primul la 5 / 7 /9 , piramida dubla pana la primii 16. Numarul de jocuri poate fi modificat in functie de numarul de jucatori sau programul GSP TV.
Atentie mare la echipamentul de concurs, evenimentul va fi televizat ! Tricou polo uni, pantaloni negri, pantofi de culoare inchisa!

Duminica, 27 aprilie cu incepere de la ora 10:30 va avea loc si etapa II la categoria juniori, in aceiasi locatie.

Rezultate Campionatul European

Etichete: , , , , , ,

Cristea Ovidiu: locul 17 bila 10, locul 17 bila 8, locul 33 bila 9.

Novacovici Florin: locul 97 bila 10, locul 65 bila 8, locul 97 bila 9.

Peiov George: locul 65 bila 10.

Detalii pe http://www.epconline.eu/

Chiar daca obiectivul de a intra in primii 16 nu a fost indeplinit, Cristea Ovidiu, campionul national, a fost foarte aproape, avand o prestatie foarte buna. El a jucat 11 meciuri din care a castigat 8. Daca ne gandim ca la bila 10 a fost scos din competitie de medaliatul cu bronz, iar la bila 8 chiar de castigatorul concursului, merita cu siguranta toate felicitarile noastre!

Chiar daca nu a jucat la fel de bine, Florin Novacovici, observator federal pe zona Banat, a venit cu idei noi, cu un plus la motivatie si cateva contacte noi din lumea biliardului european. Ca prim pas catre biliardul ca sport cu adevarat, aceasta participare la Campionatul European a fost un succes.

Inca o data felicitari tuturor participantilor!

Tragere la sorti si orele de incepere etapa I Muntenia

Etichete: , , , , ,

Meciuri etapa I Muntenia si ore de disputare :
Ora 09:30 incep meciurile, trebuie sa vina la 09:00
1. Popa Bogdan – Spataru George
2. Bularda Laurentiu – Babken Melkonian
3. Ciachir George – Toropoc Florin
4. Constantin Dragos – Pana Cosmin
5. Lupu Razvan – Zaharia Cristian
6. Petre Nicolae – Chirita Cristina
7. Birarutu Marius – Simion Ionut
8. Cristea Ovidiu – Ionescu Vlad
9. Cristea Dan – Preda Popescu
10. Oprea Marian – Bratu Valentin
11. Gusoi Alexandru – Tudor Daniel
12. Ifrim George – Balas Vladimir
Ora 10:30 incep meciurile, trebuie sa vina la 10:00
1. Toma Bogdan – Corbu Catalin
2. Gheorghita Nicolae -
3. Hentea Andrei – Toader Marian
4. Calesu Alexandru – Popa Andrei
5. Enache Irina -
6. Stanciu Andrei – Neaga Costin
7. Voinescu Alexandru – Munteanu Ion
8. Nedelea Alexandru – Voiculescu Ciprian
9. Moldoveanu Victor – Ionescu Alin
10. Marcoci Ion -
11. Popescu Teodor – Dragne Iulian
12. Ionescu Cristian -
Ora 11:30 incep meciurile, trebuie sa vina la 11:00
1. Ungureanu Aurelian – Ciocan Madalina
2. Trandafir Catalin – Bratu Bogdan
3. Ghitan Bogdan -
4. Minca Andrei – Constantinescu Cosmin
5. Voicu Sergiu – Coca Isidor
6. Popescu George – Simionescu Maximilian
7. Meli Sandro – Manolache Sorin
8. Malaele Bogdan -
9. Moraru Dan – Zamfir Alexandru
10. Dodoc Tudor – Marcoci Alexandru
11. Balas Alexandru -
12. Mihalache Paul – Vasilache Alexe
13. Damian Mihai – Braga Mihai (ora venire: 11:30)

Ora 12:30 trebuie sa vina:
1. Maican Raul
2. Tudor Mihai

Articole precedente Articole urmatoare