Articole cu eticheta ‘‘juniori’’

Finala CN 2013 Juniori si Feminin

Etichete: , , , , , ,

Finala Campionatului National de Biliard editia 2013 pentru categoriile juniori si feminin va avea loc pe 30 noiembrie si 01 decembrie in Sports Bar Titan Bucuresti cu incepere de la ora 09:30.

Se va juca Bila 10, primul la 5/7/9  pe sistem piramida dubla pana la primii 4 sau pana la final. Tragerea la sorti se va face in dimineata fiecarei zile de concurs, la sediul clubului gazda.

Tinuta obligatorie: tricou polo uni, pantaloni negri, pantofi de culoare inchisa.

Tragere la sorti si ore pt. Cupa Romaniei

Etichete: , , , , , ,

Atentie mare la tinuta! Pantaloni negri (exclus blugi), tricou polo uni, pantofi de culoare inchisa (exclus adidasi)!

Ora venire 09:00

1. Bratu Bogdan – Volosciuc Cornel
2. Simionescu Maximilian – Simion Ionut
3. Verschatse Clement – Stanciu Andrei
4. Ursache Felician – Malaele Bogdan
5. Marcoci Ion – Rusu Sergiu
6. Musu Alexandru – Busoi Alexandru
7. Marcoci Alexandru – Sergiu Dan
8. Voicu Sergiu – Maican Raul
9. Munteanu Ciprian – Kulcear Bela
10. Gheorghita Niculae – Grigorescu Bogdan
11. Balas Alexandru – Vulpe Andrei
12. Popescu Victor – Ion SIlviu Andrei
13. Olaru Marius – Birarutu Marius
14. Pacurar Mircea – Damian Mihai
15. Ardelean Cosmin – Piatac Octavian
16. Ionescu Danilo – Obrete Alin
17. Gheorghiu Mihaela – Bratu Valentin
18. Tudor Mihai – Vasilache Alexe

Ora venire 10:30

1. Tudose Nicusor – Voinescu Alexandru
2. Lupu Razvan – Rusu Andrei
3. Faur Victor – Raducanu Victor
4. Paun Robert – Dulgheru Catalin
5. Ghirisan Daniel – Popescu George
6. Chelaru Bogdan – Catrinoiu Dan
7. Popescu Cristian – Balas Vladimir
8. Horvath Ioan – Musat Isidor
9. Manolache Sorin – Tocal Daniel
10. Mocanu Delia – Ciobanu Ionut
11. Prisacaru Vadim – Spataru George
12. Corbu Catalin – Tudorache Vlad
13. Cristea Ovidiu – Neaga Costin
14. Peiov George
15. Stere Daniel
16. Moraru Dan
17. Gergely Francisc – Grigore Ionut
18. Marinca Traian

Ora venire 12:00

1. Dragne Iulian
2. Anghel Radu
3. Novacovici Florin – Chirita Cristina
4. Bularda Laurentiu
5. Melkonyan Babken
6. Surdea Cristian
7. Iacob Daniel
8. Toader Marian
9. Gandac Ciprian
10. Ion Gabriel
11. Scupra Valentin
12. Minca Andrei
13. Potcoava Mihnea
14. Viziru Augustin
15. Chiritoiu Liviu
16. Braga Robert
17. Ifrim George – Ionita Alexandra
18. Constantin Cosmin

Ora venire 13:30

1. Ciachir George
2. Lazurca Sebastian
3. Balasica Cristian – Pana Cosmin
4. Toma Bogdan
5. Ladanyi Ioan

Cupa României 2013

Etichete: , , , , , , ,

afis cupaCupa României va avea loc in Club IDM cu incepere de la ora 09:00. Inscrierile se fac pana joi 8 august prin banca ( cu trimiterea copiei platii pe email office@frbiliard.ro ) sau la sediul federatiei,  . Tragerea la sorti va avea loc pe 9 august ora 17.00, iar programul complet va fi afisat pe site si pe facebook.

Se va juca bila 8, primul la 5 / 7 /9 , piramida dubla pana la primii 16/32. Numarul de jocuri poate fi modificat in functie de numarul de jucatori sau programul GSP TV.
Atentie mare la echipamentul de concurs, evenimentul va fi televizat ! Tricou polo uni, pantaloni negri, pantofi de culoare inchisa!

La Cupa Românie poate participa orice sportiv legitimat la FRB-P, indiferent de categorie (seniori, juniori, feminin) sau de zona in care activeaza. Taxa de concurs este 50 lei pentru seniori si 30 lei pentru fete si juniori. Va asteptam in numar cat mai mare si va dorim mult succes!

Etapa II a Campionatului National (bila 10)

Etichete: , , , ,

A doua etapa de Campionat National 2013 va avea loc pe 27-28 aprilie 2013 si se va disputa simultan in toate cele 6 zone active dupa cum urmeaza:

Ardeal Nord – Daemi Biliard Club

Ardeal Sud – Club Arta Brasov

Banat – Club Coda Vinci Resita

Dobrogea – Club City Billiards Constanta

Moldova Nord – Club Coopers Iasi

Muntenia – Club Sereno Bucuresti

Cei care participa in afara zonei Muntenia sunt rugati sa ia legatura cu observatorii federali, organizatorii sau clubul gazda pentru mai multe detalii.

Pentru zona Muntenia:

Etapa va avea loc in Club Sereno cu incepere de la ora 09:00. Inscrierile se fac pana joi 25 aprilie la Sereno si la sediul federatiei, plata cash sau prin banca ( cu trimiterea copiei platii pe email office@frbiliard.ro ). Tragerea la sorti va avea loc pe 26 aprilie ora 17.00, iar programul complet va fi afisat pe site si pe facebook.

Incepand de luni 22 aprilie nu se mai fac vizari, inscrieri noi pentru aceasta etapa.
Se va juca bila 10, primul la 5 / 7 /9 , piramida dubla pana la primii 16. Numarul de jocuri poate fi modificat in functie de numarul de jucatori sau programul GSP TV.
Atentie mare la echipamentul de concurs, evenimentul va fi televizat ! Tricou polo uni, pantaloni negri, pantofi de culoare inchisa!

Duminica, 27 aprilie cu incepere de la ora 10:30 va avea loc si etapa II la categoria juniori, in aceiasi locatie.

Etapa I a Campionatului Național (bila 9)

Etichete: , , , ,

Prima etapa de Campionat National 2013 va avea loc pe 16-17 martie si se va disputa simultan in toate cele 7 zone active. Cei care participa in afara zonei Muntenia, va rugam sa luati legatura cu observatorii federali, organizatorii sau clubul gazda pentru mai multe detalii.

Pentru zona Muntenia:

Locatie: Club King’s

Ora de incepere: 09:00

Inscrierile se fac pana joi 14 martie inclusiv la Kings, Sereno , la sediul federatiei, plata cash sau prin banca ( cu trimiterea copiei platii pe email office@frbiliard.ro ).
Tragerea la sorti va avea loc pe 15 martie ora 17.00, iar programul complet va fi afisat pe site si pe facebook.
Sportivii care nu au inca viza anuala pe 2013 se vor inscrie direct la sediul federatiei pana miercuri 13 martie, cu adeverinta medicala, legitimatie , taxa anuala si taxa de concurs. Dupa aceasta data nu se mai vizeaza legitimatiile si nu veti putea participa la prima etapa!
Se va juca bila 9 cu regulile modificate : bila 9 pe punct, regula celor 3 bile trecute de linie si spargere din box ( boxul intre cele 2 diamante de pe manta scurta)
Atentie mare la echipamentul de concurs, evenimentul va fi televizat !

Duminica, 17 martie cu incepere de la ora 10:30 va avea loc si etapa I la categoria juniori, in aceiasi locatie.

Articole precedente