Articole cu eticheta ‘‘bila 9’’

Rezultate Campionatul European

Etichete: , , , , , ,

Cristea Ovidiu: locul 17 bila 10, locul 17 bila 8, locul 33 bila 9.

Novacovici Florin: locul 97 bila 10, locul 65 bila 8, locul 97 bila 9.

Peiov George: locul 65 bila 10.

Detalii pe http://www.epconline.eu/

Chiar daca obiectivul de a intra in primii 16 nu a fost indeplinit, Cristea Ovidiu, campionul national, a fost foarte aproape, avand o prestatie foarte buna. El a jucat 11 meciuri din care a castigat 8. Daca ne gandim ca la bila 10 a fost scos din competitie de medaliatul cu bronz, iar la bila 8 chiar de castigatorul concursului, merita cu siguranta toate felicitarile noastre!

Chiar daca nu a jucat la fel de bine, Florin Novacovici, observator federal pe zona Banat, a venit cu idei noi, cu un plus la motivatie si cateva contacte noi din lumea biliardului european. Ca prim pas catre biliardul ca sport cu adevarat, aceasta participare la Campionatul European a fost un succes.

Inca o data felicitari tuturor participantilor!

Tragere la sorti si orele de incepere etapa I Muntenia

Etichete: , , , , ,

Meciuri etapa I Muntenia si ore de disputare :
Ora 09:30 incep meciurile, trebuie sa vina la 09:00
1. Popa Bogdan – Spataru George
2. Bularda Laurentiu – Babken Melkonian
3. Ciachir George – Toropoc Florin
4. Constantin Dragos – Pana Cosmin
5. Lupu Razvan – Zaharia Cristian
6. Petre Nicolae – Chirita Cristina
7. Birarutu Marius – Simion Ionut
8. Cristea Ovidiu – Ionescu Vlad
9. Cristea Dan – Preda Popescu
10. Oprea Marian – Bratu Valentin
11. Gusoi Alexandru – Tudor Daniel
12. Ifrim George – Balas Vladimir
Ora 10:30 incep meciurile, trebuie sa vina la 10:00
1. Toma Bogdan – Corbu Catalin
2. Gheorghita Nicolae -
3. Hentea Andrei – Toader Marian
4. Calesu Alexandru – Popa Andrei
5. Enache Irina -
6. Stanciu Andrei – Neaga Costin
7. Voinescu Alexandru – Munteanu Ion
8. Nedelea Alexandru – Voiculescu Ciprian
9. Moldoveanu Victor – Ionescu Alin
10. Marcoci Ion -
11. Popescu Teodor – Dragne Iulian
12. Ionescu Cristian -
Ora 11:30 incep meciurile, trebuie sa vina la 11:00
1. Ungureanu Aurelian – Ciocan Madalina
2. Trandafir Catalin – Bratu Bogdan
3. Ghitan Bogdan -
4. Minca Andrei – Constantinescu Cosmin
5. Voicu Sergiu – Coca Isidor
6. Popescu George – Simionescu Maximilian
7. Meli Sandro – Manolache Sorin
8. Malaele Bogdan -
9. Moraru Dan – Zamfir Alexandru
10. Dodoc Tudor – Marcoci Alexandru
11. Balas Alexandru -
12. Mihalache Paul – Vasilache Alexe
13. Damian Mihai – Braga Mihai (ora venire: 11:30)

Ora 12:30 trebuie sa vina:
1. Maican Raul
2. Tudor Mihai

Etapa I a Campionatului Național (bila 9)

Etichete: , , , ,

Prima etapa de Campionat National 2013 va avea loc pe 16-17 martie si se va disputa simultan in toate cele 7 zone active. Cei care participa in afara zonei Muntenia, va rugam sa luati legatura cu observatorii federali, organizatorii sau clubul gazda pentru mai multe detalii.

Pentru zona Muntenia:

Locatie: Club King’s

Ora de incepere: 09:00

Inscrierile se fac pana joi 14 martie inclusiv la Kings, Sereno , la sediul federatiei, plata cash sau prin banca ( cu trimiterea copiei platii pe email office@frbiliard.ro ).
Tragerea la sorti va avea loc pe 15 martie ora 17.00, iar programul complet va fi afisat pe site si pe facebook.
Sportivii care nu au inca viza anuala pe 2013 se vor inscrie direct la sediul federatiei pana miercuri 13 martie, cu adeverinta medicala, legitimatie , taxa anuala si taxa de concurs. Dupa aceasta data nu se mai vizeaza legitimatiile si nu veti putea participa la prima etapa!
Se va juca bila 9 cu regulile modificate : bila 9 pe punct, regula celor 3 bile trecute de linie si spargere din box ( boxul intre cele 2 diamante de pe manta scurta)
Atentie mare la echipamentul de concurs, evenimentul va fi televizat !

Duminica, 17 martie cu incepere de la ora 10:30 va avea loc si etapa I la categoria juniori, in aceiasi locatie.

Calendar Competitional 2013

Etichete: , , , , , ,

  • 3 martie – Cupa Presei (bila 8)
  • 16-17 martie – Etapa I a Campionatului Național (bila 9)
  • 10-21 aprilie – Campionatul European de Biliard, seniori
  • 27-28 aprilie – Etapa II a Campionatului Național (bila 10)
  • 18-19 mai – Etapa III a Campionatului Național (bila 9)
  • 15-16 iunie – Etapa IV a Campionatului Național (bila 10)
  • 18- 21 iulie – Campionatul Mondial de  Biliard Artistic
  • 10-11 august – Cupa Romaniei (bila 8)
  • 7-8 septembrie – Etapa V a Campionatului Național (bila 9)
  •  5-6 octombrie – Etapa VI a Campionatului Național (bila 10)
  •  23-24 noiembrie – Finala Campionatului Național (bila 10)

Campionii Nationali 2012

Etichete: , , , , , ,

Felicitari Campionilor Nationali!

Seniori: Ovidiu Cristea

Juniori: Vali Scupra

Feminin: Cristina Chirita

Ovidiu Cristea va reprezenta Romania la Campionatul European de Biliard 2013. Sa-i uram succes si sa-i tinem pumnii! Surpriza placuta a finalei de juniori a facut-o Paun Robert din Snagov care, la numai 8 ani, a castigat 2 meciuri si s-a clasat pe locurile 5-6 la nivel national. Felicitari lui pentru talent si pasiune, dar si celor care il sustin!

Felicitari si celor care au participat si au organizat etapele de calificare in toata tara si speram ca anul viitor sa iasa si mai bine!

Articole precedente Articole urmatoare