Articole cu eticheta ‘‘bila 8’’

Sistem Competitional 2016

Etichete: , , , , , ,

Incepand cu anul 2016 se va renunta la sistemul competitional zonal si la etapele de calificare locale, urmand sa se dispute direct Campionatul National de Biliard la fiecare disciplina oficiala, la nivel national. La aceste competitii, ca si la Cupa Romaniei, pot participa toti sportivii legitimati la FRB-P, cu actele si taxele la zi, indiferent de zona in care sunt legitimati.

Calendar Competitional:

02-12 aprilei – Campionatul European de Biliard

21-22 mai – Campionatul Național de Biliard (bila 8)

06-07 august - Campionatul Național de Biliard (14.1 – Cupa Alfredo de Oro)

16-17 iulie – Cupa Romaniei (bila 10)

17-18 septembrie - Campionatul Național de Biliard (bila 9)

19-20 noiembrie - Campionatul Național de Biliard (bila 10)

Pana la data de 15.05.2016, cluburile sportive si reprezentantii zonali vor derula procesul de vizare a legitimatiilor pentru anul in curs, conform deciziei Biroului Federal din 17.01.2014, inca in vigoare. Sportivii legitimati la cluburi din afara localitatii pot trimite legitimatiile impreuna cu adeverinta medicala si taxa anuala ( 60 lei ) pe adresa federatiei.

 

Cupa Alfredo de Oro

Etichete: , , , , ,

In perioada 30-31 mai 2015 Federatia Romana de Biliard-Pool organizeaza “Cupa Alfredo de Oro”, in cadrul careia vor avea loc mai multe concursuri de biliard, dupa cum urmeaza:

1. Etapa II de Campionat National 14.1 pentru toate categoriile (seniori, juniori, feminin) in toate zonele active si

2. Cupa Alfredo de Oro – amatori, bila 8, concurs de selectie si promovare a biliardului ca sport, organizat in clubul TAC Biliard din Bucuresti. Acesta va fi un concurs open la care se pot inscrie doar cei care NU sunt legitimati la federatie.

Vom reveni cu detalii odata cu crearea evenimentelor pe pagina oficiala de facebook.

Parteneri: MTS, COSR, TAC Biliard, Ambasada Republicii Cuba, Print Online, Atd Biliard, UNSR.

Ioan Ladanyi castiga Cupa Romaniei!

Etichete: , , , ,

Dupa 2 zile grele de concurs in IDM Club din Bucuresti lugojeanul a fost cel care a ridicat trofeul deasupra capului dupa o revenire spectaculoasa in finala disputata cu Augustin Viziru. La categoria juniori Octavian Piatac a iesit invingator dupa ce s-a clasat in primii 8! Delia Mocanu a castigat categoria feminin, avand cea mai buna clasare si ratand cu putin(joc decisiv) calificarea in primii 32! Felicitari tuturor celor 94 de sportivi care au luat startul si multumiri organizatorilor si clubului gazda.

Citeste mai mult

Cupa Romaniei – Piramida simpla de 32

Etichete: , , , ,

Tragerea la sorti pentru piramida simpla de 32:

Toate meciurile incep la 09:30!

1. Cristea Ovidiu – Ion Gabriel
2. Simion Ionut – Braga Robert
3. Gergely Francisc – Viziru Augustin
4. Anghel Radu – Iacob Daniel
5. Novacovici Florin – Piatac Octavian
6. Voicu Sergiu – Dragne Iulian
7. Surdea Cristian – Maican Raul
8. Toader Marian – Moraru Dan
9. Gandac Ciprian – Rusu Andrei
10. Vasilache Alexe – Lazurca Sebastian
11. Potcoava Mihnea – Volosciuc Corneliu
12. Chiritoiu Liviu – Melkonyan Babken
13. Ifrim George – Tudorache Vlad
14. Ciachir George – Malaele Bogdan
15. Balasica Cristian – Musat Isidor
16. Ladanyi Ioan – Busoi Alexandru

Tragere la sorti si ore pt. Cupa Romaniei

Etichete: , , , , , ,

Atentie mare la tinuta! Pantaloni negri (exclus blugi), tricou polo uni, pantofi de culoare inchisa (exclus adidasi)!

Ora venire 09:00

1. Bratu Bogdan – Volosciuc Cornel
2. Simionescu Maximilian – Simion Ionut
3. Verschatse Clement – Stanciu Andrei
4. Ursache Felician – Malaele Bogdan
5. Marcoci Ion – Rusu Sergiu
6. Musu Alexandru – Busoi Alexandru
7. Marcoci Alexandru – Sergiu Dan
8. Voicu Sergiu – Maican Raul
9. Munteanu Ciprian – Kulcear Bela
10. Gheorghita Niculae – Grigorescu Bogdan
11. Balas Alexandru – Vulpe Andrei
12. Popescu Victor – Ion SIlviu Andrei
13. Olaru Marius – Birarutu Marius
14. Pacurar Mircea – Damian Mihai
15. Ardelean Cosmin – Piatac Octavian
16. Ionescu Danilo – Obrete Alin
17. Gheorghiu Mihaela – Bratu Valentin
18. Tudor Mihai – Vasilache Alexe

Ora venire 10:30

1. Tudose Nicusor – Voinescu Alexandru
2. Lupu Razvan – Rusu Andrei
3. Faur Victor – Raducanu Victor
4. Paun Robert – Dulgheru Catalin
5. Ghirisan Daniel – Popescu George
6. Chelaru Bogdan – Catrinoiu Dan
7. Popescu Cristian – Balas Vladimir
8. Horvath Ioan – Musat Isidor
9. Manolache Sorin – Tocal Daniel
10. Mocanu Delia – Ciobanu Ionut
11. Prisacaru Vadim – Spataru George
12. Corbu Catalin – Tudorache Vlad
13. Cristea Ovidiu – Neaga Costin
14. Peiov George
15. Stere Daniel
16. Moraru Dan
17. Gergely Francisc – Grigore Ionut
18. Marinca Traian

Ora venire 12:00

1. Dragne Iulian
2. Anghel Radu
3. Novacovici Florin – Chirita Cristina
4. Bularda Laurentiu
5. Melkonyan Babken
6. Surdea Cristian
7. Iacob Daniel
8. Toader Marian
9. Gandac Ciprian
10. Ion Gabriel
11. Scupra Valentin
12. Minca Andrei
13. Potcoava Mihnea
14. Viziru Augustin
15. Chiritoiu Liviu
16. Braga Robert
17. Ifrim George – Ionita Alexandra
18. Constantin Cosmin

Ora venire 13:30

1. Ciachir George
2. Lazurca Sebastian
3. Balasica Cristian – Pana Cosmin
4. Toma Bogdan
5. Ladanyi Ioan

Articole precedente