Arhiva din luna 03.2013

Gabi Visoiu in prima semifinala Romanii au Talent!

Etichete: , , ,

Gabi “Mr. Perfect” Visoiu va participa in prima semifinala a show-ului Romanii au Talent, sezonul 3. Semifinala se va transmite live pe PRO TV vineri, 5 aprilie cu incepere de la ora 20:30. Pentru a-l ajuta sa ajunga in marea finala si pentru promovarea biliardului il puteti vota prin sms cu textul “Gabi” in timpul emisiunii, dupa start vot.

Voua va multumim si lui ii uram mult succes!

 

Tragere la sorti si orele de incepere etapa I Muntenia

Etichete: , , , , ,

Meciuri etapa I Muntenia si ore de disputare :
Ora 09:30 incep meciurile, trebuie sa vina la 09:00
1. Popa Bogdan – Spataru George
2. Bularda Laurentiu – Babken Melkonian
3. Ciachir George – Toropoc Florin
4. Constantin Dragos – Pana Cosmin
5. Lupu Razvan – Zaharia Cristian
6. Petre Nicolae – Chirita Cristina
7. Birarutu Marius – Simion Ionut
8. Cristea Ovidiu – Ionescu Vlad
9. Cristea Dan – Preda Popescu
10. Oprea Marian – Bratu Valentin
11. Gusoi Alexandru – Tudor Daniel
12. Ifrim George – Balas Vladimir
Ora 10:30 incep meciurile, trebuie sa vina la 10:00
1. Toma Bogdan – Corbu Catalin
2. Gheorghita Nicolae -
3. Hentea Andrei – Toader Marian
4. Calesu Alexandru – Popa Andrei
5. Enache Irina -
6. Stanciu Andrei – Neaga Costin
7. Voinescu Alexandru – Munteanu Ion
8. Nedelea Alexandru – Voiculescu Ciprian
9. Moldoveanu Victor – Ionescu Alin
10. Marcoci Ion -
11. Popescu Teodor – Dragne Iulian
12. Ionescu Cristian -
Ora 11:30 incep meciurile, trebuie sa vina la 11:00
1. Ungureanu Aurelian – Ciocan Madalina
2. Trandafir Catalin – Bratu Bogdan
3. Ghitan Bogdan -
4. Minca Andrei – Constantinescu Cosmin
5. Voicu Sergiu – Coca Isidor
6. Popescu George – Simionescu Maximilian
7. Meli Sandro – Manolache Sorin
8. Malaele Bogdan -
9. Moraru Dan – Zamfir Alexandru
10. Dodoc Tudor – Marcoci Alexandru
11. Balas Alexandru -
12. Mihalache Paul – Vasilache Alexe
13. Damian Mihai – Braga Mihai (ora venire: 11:30)

Ora 12:30 trebuie sa vina:
1. Maican Raul
2. Tudor Mihai

Rezultate Cupa Presei 2013

Etichete: , , ,

Duminica 3 martie s-a disputat Cupa Presei la Biliard Bila 8. Evenimentul a fost gazduit cu amabilitate de clubul Sereno din capitala.
La invitatia Federatiei Romane de Biliard-Pool, 14 jurnalisti din Bucuresti si Constanta au lasat pixurile si microfoanele pentru o zi, incercand sa isi demonstreze abilitatile de a stapani sferele naravase pe postavul albastru.
Dupa lupte grele, locul 4 a fost ocupat de reprezentantul SPTFM Cezar Romaniuc cu un joc destul de taios, eliminat insa de amazoana Sonia, care a incantat asistenta cu prezenta, jocul tehnic si bilele deosebit de spectaculoase.
Revelatia competitiei a fost veteranul Valentin Turigioiu care a fost foarte aproape de a prinde finala pierzand la mustata in fata lui Vlad Radulian castigand astfel doar medalia de bronz.
In finala au ajuns asadar cei mai in forma jucatori de la aceasta editie de Cupa Presei . Vlad a inceput tare, conducand 4-1 ! Sonia si-a amintit ca este o luptatoare, calita in luptele de obtinere a reportajelor, si a intors meciul egaland la 4. In jocul decisiv a avut chiar sansa de a castiga cupa si medalia de aur insa biliardul nu este un sport usor si bilele nu sunt garantate chiar daca par usoare. Sonia rateaza si Vlad Radulian castiga locul 1 !
Speram sa ne vedem si cu alte ocazii, mai jos aveti participantii :

1.Vlad Radulian – Mediafax
2.Sonia Simionov – Antena
3.Valentin Turigioiu – Viitorul Ilfovean
4.Cezar Romaniuc – SPTFM

Silvester Starcea – Mediafax
Alexandru Vagauna – Mediafax
Daniel Baraitaru – Mediafax
Bogdan Iatan – SPTFm
Arsene Octavian – SPTFM
Bogdan Savin – Click
Robert Grigore – Evenimentul Zilei
Paul Alexe – Neptun TV
Ciprian Voiculescu – Apropo.ro
Andrei Gradinaru – Ciao

Etapa I a Campionatului Național (bila 9)

Etichete: , , , ,

Prima etapa de Campionat National 2013 va avea loc pe 16-17 martie si se va disputa simultan in toate cele 7 zone active. Cei care participa in afara zonei Muntenia, va rugam sa luati legatura cu observatorii federali, organizatorii sau clubul gazda pentru mai multe detalii.

Pentru zona Muntenia:

Locatie: Club King’s

Ora de incepere: 09:00

Inscrierile se fac pana joi 14 martie inclusiv la Kings, Sereno , la sediul federatiei, plata cash sau prin banca ( cu trimiterea copiei platii pe email office@frbiliard.ro ).
Tragerea la sorti va avea loc pe 15 martie ora 17.00, iar programul complet va fi afisat pe site si pe facebook.
Sportivii care nu au inca viza anuala pe 2013 se vor inscrie direct la sediul federatiei pana miercuri 13 martie, cu adeverinta medicala, legitimatie , taxa anuala si taxa de concurs. Dupa aceasta data nu se mai vizeaza legitimatiile si nu veti putea participa la prima etapa!
Se va juca bila 9 cu regulile modificate : bila 9 pe punct, regula celor 3 bile trecute de linie si spargere din box ( boxul intre cele 2 diamante de pe manta scurta)
Atentie mare la echipamentul de concurs, evenimentul va fi televizat !

Duminica, 17 martie cu incepere de la ora 10:30 va avea loc si etapa I la categoria juniori, in aceiasi locatie.